Kajmani předvedli poločasy jako den a noc! Play-off je blízko

Oslava při poslední brance

Jeden z klíčových zápasů v boji o postup do play-off sehráli futsalisté brněnského Krokodýlu netradičně už ve středeční večer. Před zápasem počítal trenér Kopecký hráčské ztráty a za Krokodýl nakonec nastoupilo 7 hráčů do pole. Už před utkáním byla mírným favoritem Sparta, která tuto roli potvrzovala a v 1. poločase se dostala do vedení již o 3 branky, v tuto chvíli by si na Krokodýl nevsadil nejspíš ani ten největší optimista. Do šaten se odcházelo za stavu 1:3 a v kabině si domácí trenér Kopecký nebral servítky.

Druhý poločas Krokodýl nastartoval náhodný gól už v první minutě. Sparťanský hráč dělal jednočlennou zeď’, ale ve zdi se otočil a srazil si nastřelený míč z autu do vlastní branky. V 5. minutě bylo vyrovnáno, Mareš se uvolnil v rychlostním souboji přes hráče a přihrál před branku nekrytému Matyskovi a ten s pomoci tyče skóroval. Další 2 branky vstřelil Brůna. Nutno dodat, že za stavu 4:3 vyhlavičkoval Mareš míč z brankové a to byl zřejmě jeden z rozhodujících momentů zápasu. 5 minut před koncem začala hrát Sparta power-play, ale míč vypíchl Matyska a zakončil přesně – 6.3. Domácí měli již předtím na svém kontě 5 faulů a Sparta stále držela naději na bodový zisk. Jediný gól Sparty přišel po nástřelu před branku, když si jej do branky srazil ve skluzu nešťastně zasahující Havel. To už však do konce zbývalo jen 22 vteřin a skóre ještě upravil krásnou brankou Mareš, který si sklepl odražený míč a nádhernou ranou určil konečný výsledek 7:4. Krokodýl tak slavil důležité 3 body a přiblížil se účasti v play off.

FC Rádio Krokodýl Brno – AC Sparta Praha 7:4 (1:3)
Branky: 3 Brůna, 3 Matyska, Mareš

Sestava: Kubíček (Sýkora) – Matyska, Mareš, Procházka, Galia, Michalec, Brůna, Veselovský, Havel.