Krokodýl zvládl brněnské derby! V play off vyzve Benago

Mica (vlevo) a Mužík se postarali o všechny branky Krokodýlu v zápasu
Mica (vlevo) a Mužík se postarali o všechny branky Krokodýlu v zápasu
V prvním poločase byl mírně aktivnější Krokodýl, ale Helas dobře bránil a z ojedilených šancí se dokázal dostat do vedení. Helas spoléhal na kapitána Cupáka, který hlavně v prvním poločase ukázal svou kvalitu a sílu na míči. Mimo tyto vlastnosti vstřelil i branku po pěkně zahraném signálu z přímého kopu. Krokodýl se dlouho nemohl prosadit, hrálo se spíše v přátelském tempu. Utkání vůbec nevyšlo Michalu Marešovi, který hodně kazil. Vyrovnání zařídil Mica, když se dobře uvolnil a jeho nástřel před branku doklepl dorážející Mužík. Poté se trefil Mica po signálu po rohovém kopu, rohy se Kajmanům dařily a mohli po nich přidat i víc branek. Helas se ještě do poločasu dostal znovu do vedení, Lidmila vyvezl míč a střelou po zemi o tyč stanovil načekané poločasové skóre 3:2 pro “domácí”.

Ve druhém poločase se hrál otevřenější futsal, Krokodýl zrychlil svou hru a vytvářel si spoustu šancí. Produktivita, ale byla slabá. Nakonec se však podařilo otočit skóre na zasloužených 4:3. Krokodýl potom mohl několikrát přidat pojistku, ale mladý brankář Dang i přes počáteční nejistotu několikrát skvěle zakročil. Nakonec to mohlo domácí mrzet. I Kubíček měl několikrát při zmatcích v obraně velkou práci, když už na míč nedosáhl, tak ho po sérii zaváhání zastoupil spoluhráč na brankové čáře. Helas se v závěru už nepokoušel ani o hru bez brankáře a Krokodýl se tak dočkal prvního vítězství v brněnském derby.

Vyjádření trenérů:

„Výsledek je škoda,“ litoval trenér Helasu Brno Jan Loup a hodnotil zápas: „Dali jsme šanci mladým klukům, kterých bylo v sestavě hodně. Určitě jsme nebyli horším týmem, holt máme špatné konce zápasů. Nicméně jsem z celkového pohledu spokojený. Zahráli si i patnáctiletí a šestnáctiletí kluci. Měli jsme více šancí a měli jsme vyhrát.“

Zápas se lámal před čtvrtou brankou, kdy domácí Havlík nastřelil tyč. „Před čtvrtou brankou soupeře jsme měli šance a poté také. Mohl vyhrát kdokoliv. Soupeř mě v první půli hodně zklamal, ale po přestávce už zapnul. Naši kluci byli stejně o kousek lepší, ale je to sport. Soupeři gratuluji k výhře a přeji jim hodně úspěchů v play off,“ dodal Loup.

Trenér hostí Marek Kopecký si oddychl, že jeho tým získal tři body: „Získali jsme povinné tři body, ale s výkonem nemohu být spokojený. Helas hrál s pěti mladými kluky a jen třemi zkušenými hráči. Nedokážu náš výkon pochopit. Čekal bych, že se o šesté místo více porveme. Nevím, zda to kluci měli v hlavách a byli svázaní.“

Ve čtvrtfinále play off se Krokodýl utká s druhým Benagem. „Čeká nás Benago, což budou úplně jiné zápasy. Na těžké soupeře celkem umíme. Uvidíme, s kým vůbec budeme hrát, protože nás je málo. Kdyby mi někdo na začátku sezóny řekl, že skončíme sedmí, tak bych to bral, ale po tom dobře rozehraném začátku soutěže jsme měli dosáhnout na daleko lepší výsledek, a vyhnout se ERA-PACKu nebo Benagu,“ uvědomil si trenér Kopecký.

Helas Brno – FC Rádio Krokodýl Brno 3:4 (3:2)
Branky a nahrávky: 11. D. Cupák (Jos. Havel), 14. P. Lidmila (Šarközy), 20. J. Lidmila (D. Cupák) – 18. Mužík (Mica), 20. Mica (Brůna), 26. Mužík (Matyska), 30. Mica (Hrubý). Rozhodčí: Kabeláč, Slanina. ŽK: Mica (KRO).

FC Rádio Krokodýl Brno: Kubíček (Sýkora) – Hrubý, Mica, Matyska, Veselovský, Galia, Brůna, Mužík, Mareš. Trenér Marek Kopecký.